top of page

🧁Fit-Babeczki🧁 Koktajl truskawkowy

Truskawki🍓, ulubiony owoc Polaków, nie tylko doskonale smakują, ale również posiadają wiele zdrowotnych właściwości.


Oto kilka powodów, dla których warto sięgać po te soczyste czerwone owoce:

  1. Bogactwo witamin: Truskawki są prawdziwą skarbnicą witamin. Zawierają witaminę C, która wspiera odporność organizmu i działa jako silny antyoksydant. Ponadto, są źródłem witaminy K, która odgrywa ważną rolę w krzepnięciu krwi oraz witaminy B9 (kwas foliowy), niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

  2. Antyoksydanty: Truskawki są pełne związków antyoksydacyjnych, takich jak flawonoidy, antocyjany i kwercetyna. Te substancje pomagają zwalczać wolne rodniki w organizmie, które są przyczyną stresu oksydacyjnego i mogą przyspieszać procesy starzenia się oraz zwiększać ryzyko rozwoju różnych chorób.

  3. Wspomaganie pracy serca: Truskawki są korzystne dla serca ze względu na zawartość antocyjanów, które pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu (LDL) i utrzymać zdrowy poziom ciśnienia krwi. Dodatkowo, obecne w truskawkach kwasy fenolowe mogą pomagać w redukcji ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

  4. Źródło błonnika: Truskawki są bogate w błonnik pokarmowy, który wpływa korzystnie na trawienie i regulację poziomu cukru we krwi. Spożywanie truskawek może wspomagać utrzymanie prawidłowej wagi, zapobiegać zaparciom i poprawiać ogólną kondycję jelit.

  5. Niedozwolone dla alergików: Niestety, truskawki mogą być nieodpowiednie dla osób uczulonych na nie. Alergia na truskawki jest stosunkowo częsta i może objawiać się reakcjami skórnymi, takimi jak swędzenie, wysypka czy pokrzywka. W przypadku alergii, zaleca się unikanie spożywania truskawek lub skonsultowanie się z lekarzem.

Podsumowując, truskawki są nie tylko pyszne, ale również pełne korzystnych składników odżywczych. Dodanie ich do swojej diety może przynieść wiele zdrowotnych korzyści. Jednak warto pamiętać, że nie są one odpowiednie dla osób uczulonych na te owoce.


Oto przepis na zdrowy koktajl truskawkowy, który doda energii i świeżości do Twojego dnia! 🍓🌱


Składniki:

  • 200 g świeżych truskawek

Chcesz poczytać więcej?

Subskrybuj dietetykjastrzebie.pl, aby czytać dalej ten post.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
Post: Blog2_Post
bottom of page